Trenčianský kraj, který leží na západě Slovenska u hranic s  Českou republikou, je vyhlášenou kulturně-historickou a lázeňskou lokalitou Slovenska. Metropolí regionu je město Trenčín, kterému dominuje středověký hrad.

Na jeho skále se do dnešních dnů dochoval římský nápis, který je nejsevernějším dokladem pobytu římských vojsk v  Evropě. Klenotem regionu je také „pohádkový“ Bojnický zámek, který patří k nejnavštěvovanějším a nejkrásnějším kulturním památkám na Slovensku.

Trenčianský kraj je však kromě své bohaté a zajímavé historie také významnou lokalitou slovenského lázeňství. Díky vysokému zastoupení minerálních vod a termálních pramenů si turisté oblíbili především Trenčinaské Teplice, Bojnice nebo Nimnici.

Trenčianský kraj zároveň nabízí vysokým komfort moderního, přitom stylového ubytování v pohostinném a kulturním regionu, který umí nejen pohladit duši, ale také díky lázeňským procedurám přispět ke zdravotní vitalitě.

ZELENÁ ŽABA

ZELENÁ ŽABA

Trenčianske Teplice

Někdejší chlouba Trenčianských Teplic - termální koupaliště Zelená žaba - se znovu otevírá veřejnosti. Jen díky náročné a citlivé rekonstrukci může tento architektonický skvost meziválečné architektury sloužit i dalším generacím a navázat tak na období, kdy patřil mezi vyhlášené a vyhledávané lokality v oblasti cestovního ruchu na Slovensku

Hotel Elizabeth

Trenčín

Hotel Elizabeth

Historický hotel Elizabeth byl postaven již v roce 1901 s původním názvem „Hotel Alžběta“. V roce 1921 byl přejmenován na hotel Tatra a tento název si udržel až donedávna. Dnes tento hotel, který se nachází v centru města Trenčín, přímo na úpatí hradu ze 13. století, nabízí ubytování v 79 pokojích.