Rázovitá krajina Valašska, místní lidová architektura i nespočet krásných přírodních scenérií láká turisty k  letní i zimní dovolené. Za srdce Valašska a ráj lyžařů jsou pak označovány především Velké Karlovice. Přestože svou rozlohou patří k největším obcím České republiky, jsou Velké Karlovice skutečným klenotem východní Moravy.

Romantické přírodní scenérie podhůří Beskyd a Javorníků vytváří v kombinaci s malebným pojetím obce neopakovatelnou atmosféru, která doslova vybízí
k odpočinku. Obklopeni chráněnou krajinnou oblastí i stále přítomným odkazem dávné minulosti na vás dýchne pocit klidu a uvolnění.

Nedaleký pramen řeky Bečvy, stejně jako dochovaný prales Razula jsou jen důkazem neposkvrněnosti místní krajiny, která v  létě vybízí k  procházkám a cykloturistice, v  zimně jsou pak okolní svahy lákadlem pro milovníky lyžování. To v  kombinaci s  příznivými klimatickými podmínkami, které zaručují dlouhotrvající a vydatnou sněhovou pokrývku, dělá z  Velkých Karlovic vyhledávané zimní středisko.

V  létě si pak můžete plně vychutnat nabídku Aktivity Parku Kyčerka, který kromě nového bike parku vhodné jak pro profesionály, tak pro rodiny s dětmi, nabízí také bohaté zázemí například pro tzv. severskou chůzi (nordic walking), pěší turistiku, běžecký trénink, apod. Aktivity Park Kyčerka je totiž ideálním propojením sportovních aktivit s  krásami valašské přírody.

Grandhotel Tatra

Grandhotel Tatra

Velké Karlovice

Grandhotel Tatra Velké Karlovice je neodmyslitelnou součástí Valašska a současně pomyslným vstupním rezortem do malebné a rázovité oblasti Velkých Karlovic. Je vyhledávaným cílem tisíců turistů, kteří chtějí objevovat nejen přírodní scenérie Beskyd a Javorníků, ale také lidovou architekturu a v neposlední řadě tradiční a poctivou valašskou gastronomií.

Aktivity Park Kyčerka

Velké Karlovice

Aktivity Park Kyčerka

V samém srdci Valašska, v malebné krajině Velkých Karlovic, vznikl v roce 2011 ucelený rekreační a sportovní areál s názvem Aktivity Park Kyčerka, který nabízí během celého roku pestré balíčky rekreačních a sportovních aktivit. V zimě jde hlavně o plné využití zázemí moderního SKI AREÁLU SYNOT KYČERKA, v létě zde ožívá nově vybudovaný bike park.

Ski areál Synot Kyčerka

Velké Karlovice

Ski areál Synot Kyčerka

SKI AREÁL SYNOT KYČERKA Velké Karlovice nabízí díky pětatřicetileté tradici a rozsáhlé modernizaci z let 2009 a 2010 nejlepší podmínky pro rodinné lyžování na Valašsku. Kvalitní a moderní sjezdové tratě doplněné jedinečnou nabídkou občerstvení přímo na svahu z něj dělají skutečný ráj lyžařů.

Valašské chalupy

Velké Karlovice

Valašské chalupy

Nechte se okouzlit stylovým ubytováním v dobových valašských chalupách a apartmánech. V malebném prostředí Valašska je pro vás připraveno několik plně vybavených chalup usazených do svahů údolí Pluskovec ve Velkých Karlovicích.

Kaple svatého Huberta

Velké Karlovice

Kaple svatého Huberta

Údolí Pluskovec je umístěno v překrásné oblasti uprostřed beskydských lesů, na které dohlíží řada myslivců. Proto také kaple, jejíž stavba byla ukončena na podzim roku 2014, získala jméno jejich patrona, svatého Huberta, a stala se příjemným místem k jejich setkávání.

Hospoda Kyčerka

Velké Karlovice

Hospoda Kyčerka

Pravou valašskou atmosféru a především poctivou domácí kuchyni nabízí stylová hospoda Kyčerka ve Velkých Karlovicích, která je umístěna přímo na úpatí oblíbeného SKI AREÁLU SYNOT KYČERKA. Působivý interiér doplňuje stylová udírna na masa, sýry a ryby a venkovní víceúčelový gril, na který se vejdou jak celá jehňata a selata, tak dlouhé živáně.